MojeID

Validace mojeID na VŠKE

MojeID je bezplatná služba pro všechny uživatele internetu, kteří se díky ní mohou přihlašovat k velkému počtu webů, aniž by se museli neustále znovu a znovu registrovat. A nyní můžete používat mojeID pro podání přihlášky na naší škole. 

Výhody mojeID

  1. nemusíte mít desítky různých přihlašovacích údajů 
  2. všechny změny stačí provést jedenkrát na portále mojeID 
  3. přihlašování je naprosto bezpečné a je možno jej chránit digitálním certifikátem 
  4. je zdarma!

Vytvořit nový účet mojeID: založte si účet u mojeID a využívejte jednotného přihlášení k více službám.  Stačí jedno přihlašovací jméno a heslo pro přihlášení do e-shopů, knihoven a dalších webových služeb.

mojeID

Pokud používáte desítky hesel, pravděpodobně je máte někde zaznamenané. V horším případě je máte napsané na kousku papíru, který může být kýmkoliv odcizen a zneužit. S mojeID již tato hesla nebudete potřebovat. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k mojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít Navíc mojeID umožňuje přihlašovat se i jiným bezpečnějším způsobem než pouhým heslem. Je možné přihlásit se také digitálním certifikátem a do budoucna je plánováno také přihlašování jednorázovým heslem.

Příklad: V případě, že se vám metoda přihlašováním heslem nezdá bezpečná, je možné přihlašovat se k webovým službám i pomocí jiných metod. Metodu si dle vlastního uvážení můžete vybrat při každém přihlášení.

Každý uživatel služby mojeID si může nechat svůj účet validovat. Validace je proces ověřující identitu uživatele služby mojeID podle dokladu totožnosti.

Co je k tomu potřeba? Ze svého profilu mojeID si na záložce Nastavení vygenerujte a vytiskněte Žádost o validaci. Překontrolujte si, zda souhlasí údaje v Žádosti o validaci s tím, co máte na dokladu totožnosti. Pokud ne, upravte si údaje v profilu mojeID. S Žádostí o validaci a dokladem totožnosti se dostavte na naše validační místo.

Validační místo najdete v 2. patře Vysoké školy Karla Engliše označené logem validační místo mojeID.

Provozní doba validačního místa
Pondělí 9:00 - 11:00 12:00 - 14:00
Úterý 9:00 - 11:00 12:00 - 14:00
Středa 9:00 - 11:00 12:00 - 14:00
Čtvrtek 9:00 - 11:00 12:00 - 14:00
Kontaktní osoby

jan.sikora@vske.cz
+420 515 917 600

Dovolená: 12. 12.2019 - 2. 1. 2020