Proč VŠKE

1. důvod

Sídlíme v centru Brna. Zájemcům přednášíme i anglicky. Jsme vstřícní k studentům.

více
2. důvod

Bez přijímacích zkoušek - probíhá jen motivační pohovor.

více
3. důvod

Kratší doba studia pro absolventy VOŠ.

více
4. důvod

Můžete bezplatně získat mezinárodní certifikát "Cisco Academy".

více
5. důvod

Můžete v rámci studia získat zbrojní průkaz.

6. důvod

Máme Erasmus a podpoříme Vás, budete-li chtít vyjet do zahraničí.

více
7. důvod

V rámci studentského života (seznamovací, vánoční a absolventský večírek, ples, sjíždění vody) jsme se studenty i absolventy v neformálním kontaktu.

8. důvod

Zdarma jednoduché právní, ekonomické a psychologické konzultace

Vybrané reference na MBA studium

Vybrané reference na MBA studium z oblasti výrobních/technických firem:

1. JULI Motorenwerk, Jungheinrich, Kion – strojírenství, sériová výroba elektromotorů

 • Zde jsme prováděli diagnostiku vedení společnosti, které v roce 2012 vybíralo tým lidí, který bude dohlížet na stavbu nového závodu v Číně včetně jeho uvedení do chodu a předání lokálnímu vedení, jenž mělo být jimi vybráno a vzděláno. Celý soubor kroků dopadl skvěle a nyní má JULI navýšenou kapacitu o ¼ výroby.
 • Následně dodáváme psychologické metody, kterými poznávají uchazeče o práci. Trvá stále.
 • Trénujeme 5 pracovníků jejich vedení v manažerském programu MBA a MSc.
 • Jako součást tréninku MBA jednoho pracovníka jsme spolu-optimalizovali nákupní oddělení (lidé, vztahy, procesy, výsledky).
 • Mimo to proběhlo mnoho drobnějších realizací (dílčí diagnostiky čínského vedení, které přebíralo výrobní továrnu v Putjanu, dílčí diagnostiky jednotlivých pracovníků, menší bloky vzdělávání napříč společností a pomáháme jim s výběrem klíčových pracovníků) 

Výsledky

JULI je jeden z našich „výstavních“ klientů, kterými se můžeme chlubit díky výsledkům, kterých jsme dosáhli. Během doby spolupráce se jejich obrat zvedl z 2,2 na necelé 3 mld. Kč/rok. 

2. Glas solution (koncern Saint Gobain) – sklářství, sériová/zakázková výroba skla a profilů

 • Zde jsme prováděli diagnostiku vedení společnosti včetně pracovníků v dílčích odděleních. Všechna naše doporučení nebyla uvedena v praxi, zejména vlivem organizačních změn v rámci koncernu, takže většina námi označených rizik skutečně nastala.
 • Spolupráce trvá stále, vlivem koncernu však postupuje velmi pomalu, takže nyní dodáváme psychologické metody, kterými poznávají uchazeče o práci a navíc jim pomáháme s výběrem plant managera a technologa výroby (doporučujeme úpravy stávajících popisů pracovních činností a kompetenčních modelů). 

Výsledky

Došlo k výměně pracovníka na pozici plant manager, vedoucí výroby, technolog výroby a ještě některých dalších. Ač to vypadá jako obměna klíčových pozic, je to skutečně nutné k ozdravení celého kolektivu. Následně se budou realizovat kroky tréninku a vzdělávání vybraných pracovníků. 

3. Čemebo (koncern IRP Group) – strojírenství, chemie – zakázková výroba desek plošných spojů 

 • Zde jsme prováděli diagnostiku vedení společnosti včetně pracovníků v dílčích odděleních. Doporučili jsme vyměnit ředitele závodu (v pořadí 4. v období ročních cyklů změn předchozích), k čemuž došlo. Následně jsme jim pomohli najít nového, který je na svém místě již 3 roky. Dále jsme trénovali obchodní úsek, abychom jej pomohli stabilizovat včetně podpory při nalezení nového obchodníka.
 • Následně jsme byli aktivní v jiných organizacích koncernu (CRT Electronics v SK, Oravská Lesná; Čevor, Brno a IRP, Norimberk). 

Výsledky

Čemebo se za dobu 3 let dostalo z červených čísel, navýšilo obrat o necelých 30%.

Vybrané reference na MBA studium ze sektoru služeb:

 1. Iresoft – vývoj software, realizace klientských řešení pro oblast sociálních služeb

 • Zde jsme realizovali a stále realizujeme další a další kroky pro rozvoj společnosti. Začalo to nástupem ředitele a majitele v jedné osobě do výcviku Perfekce v managementu a leadershipu s tím, že během období cca 10 měsíců došlo ke komplexní změně firemní kultury, celý management společnosti (10 osob), který je přímo podřízen řediteli byl následně trénován ve výcviku koučování.
 • Jako další krok došlo ke komplexní diagnostice celého obchodního týmu, kterému bylo na základě výsledků sestaveno individualizované vzdělávání a během prvních měsíců se jim zásadně zlepšily nejen výsledky, ale také vztahy v týmu a work-life balance včetně životního optimismu.
 • Nyní probíhá příprava na analogický trénink pro tým odborných konzultantů. 

Výsledky

Iresoft v čele s ředitelem obsadil v listopadu 2015 první místo v progresi a změně firemní kultury. Soutěž se konala v rámci mezinárodní konference ICF. Porazil a předběhl takové organizace, jako byl T-mobile, ČSOB, Česká spořitelna, TV NOVA a jiné. V roce 2016 jede obhájit výsledky do USA pro mezinárodní kolo, které historicky vyhrály firmy jako například IBM a NASA. 

2. Flowmon Networks, a.s. a Netcope Technologies, a.s.– vývoj software a hardware pro oblast bezpečnostních technologií

 • Intenzivním vzděláváním prochází jak vlastnická struktura, top-management tak i první a druhá linie vedení.
 • Během tréninku zaznamenává celá firma jednoznačný progres na mnoha úrovních (mezilidská komunikace, vztahy v kolektivu, skutečné výsledky obchodních jednání, řízení a vedení pracovníků v týmech apod.) 

Výsledky

Flowmon Networks, a.s. byla opakovaně hodnocena jako jedna ze tří nejrychleji rostoucích firem v IT podle auditu Deloitte.